Gala „Lubelskie dla Medyków” i odznaczenia dla pracowników Szpitala w Chełmie

18 września 2021 r. w Lublinie odbyła się Gala „Lubelskie dla Medyków”. W trakcie Gali Zarząd Województwa Lubelskiego uhonorował 109 pracowników i 43 jednostki, które w trakcie pandemii były liderami i uczestnikami tzw. projektów covidowych.

Gala „Lubelskie dla Medyków” pozwoliła wyrazić wdzięczność dyrektorom, pielęgniarkom, lekarzom, ratownikom medycznym oraz pracownikom szeroko pojętych służb medycznych za ich ciężką pracę w dobie pandemii COVID-19.
Zarząd Województwa Lubelskiego uhonorował Medalem Pamiątkowym Województwa Lubelskiego pracowników Samodzielnego Publicznego Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Chełmie:
1. lek. Janusz Błazucki
2. lek. Lech Litwin
3. lek. Arnold Król
4. dr n. o zdr. Beata Żółkiewska
5. mgr piel. Aneta Zdanowicz

Wśród wyróżnionych podmiotów w trakcie Gali „Lubelskie dla Medyków” Szpital w Chełmie otrzymał statuetkę, którą odebrała Dyrektor Szpitala dr Kamila Ćwik.
Samodzielny Publiczny Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Chełmie to lider dwóch projektów skierowanych na wzmocnienie bezpieczeństwa pracowników służb medycznych. Ich wartość to ponad 20,5 mln zł. Pieniądze pozwoliły na zakup płynów do dezynfekcji oraz środków ochrony osobistej m.in. masek, rękawic, przyłbic, płynów do dezynfekcji, kombinezonów.
Wydarzenie „Lubelskie dla Medyków” było podsumowaniem tzw. wsparcia covidowego, które trafiło do jednostek ochrony zdrowia w regionie.

źródło: www.rpo.lubelskie.pl